Celem szkolenia z terapii kompresyjnej jest promocja skutecznego leczenia przewlekłej niewydolności żylnej i owrzodzeń żylnych podudzi wśród personelu medycznego poprzez popularyzacje technik kompresyjnych. Warsztaty kierowane są do pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów zainteresowanych leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej, a w szczególności OŻP.

Pomimo tego, iż terapia kompresyjna jest od wielu lat złotym standardem leczenia owrzodzeń żylnych podudzi, nie jest powszechnie stosowana.

Podczas części teoretycznej szkolenia zapoznajemy uczestników z podstawami patofizjologii przewlekłej niewydolności żylnej oraz wyjaśniamy rolę i znaczenia kompresjoterapii w leczeniu jej najcięższego stopnia w klasyfikacji CEAP, tj. czynnych owrzodzeń podudzi (C6).

W części praktycznej każdy z uczestników samodzielnie, pod okiem osób prowadzących warsztaty zakłada różnego rodzaju systemy kompresyjne, wykonuje pomiary do przygotowania gotowych wyrobów kompresyjnych, a następnie uczy się je prawidłowo zakładać.

Kursy prowadzone są przez pielęgniarki z dużym doświadczeniem w leczeniu owrzodzeń żylnych podudzi.

Wszystkie informację, które Państwo otrzymacie mają potwierdzenie w dostępnych na rynku publikacjach oraz materiałach informacyjnych danego produktu medycznego.

Prowadzący warsztaty chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i z przyjemnością odpowiadają na każde Państwa pytanie.

 

Czas trwania warsztatów: 5 godzin

Koszt warsztatów: 1000 zł brutto / osobę

Liczba uczestników: min. 12 osób, max. 36 osób

TERAPIA KOMPRESYJNA – WARSZTATY